Home|Informatie aanvragen|Bel mij terug|Contact|+31 (0) 575 - 548550|Payroll Select online
 
Over Payroll Select >
 
Werkgevers <
 
Intermediairs <
 
 
Nieuws >
Partners <
FAQ <
Downloads <
Adres <
Informatie aanvragen <
Bel mij terug <
Werken bij <
Wij zoeken franchisenemers! <
Payroll Select nieuws

Payroll Select: ook voor het voordelig payrollen van uw vakantiekrachten
2 mei 2012 - Lees meer >

Sterk eerste kwartaal Payroll Select
11 april 2012 - Lees meer >

Kiest u voor Payroll? Let op het VPO keurmerk!
5 april 2012 - Lees meer >

Meer Payroll Select nieuws >>

Branche nieuws

VPO verwacht 20 procent groei van aantal payrollers
14 mei 2012 - Lees meer >

‘Werknemers worden zzp’ers in loondienst’
26 april 2012 - Lees meer >

Payrollen biedt mkb veel kansen
5 april 2012 - Lees meer >

Meer branche nieuws >>

 

Veel professionals overwegen ZZP-schap

Meer dan 40% van de professionals (met een profiel op LinkedIn) met een vast dienstverband overweegt het zelfstandig ondernemerschap. Omgekeerd blijkt dat van de huidige ZZP’ers slechts 10% een loondienstverband ziet zitten.

Tegelijkertijd is er ook een groep die probeert het beste van deze twee werelden met elkaar verenigen. Zij combineren loondienst met werken als zelfstandig professional. Dat blijkt uit een onderzoek van RulersGroup op LinkedIn. Aan het onderzoek hebben 971 professionals deelgenomen, zij gaven antwoord en commentaar op de vraag: ‘Ben jij ZZP’er of ben jij in loondienst en wil je dat blijven?’

Vrijheid versus zekerheid
Bij de ZZP’ers is het vooral de vrijheid die hen motiveert om zelfstandig te blijven. De vrijheid en uitdaging om zelf opdrachten te kiezen geeft veel voldoening en werkplezier, al geven sommigen aan dat het de afgelopen jaren soms lastig was om nieuwe opdrachten te verwerven.

Bij de professionals in loondienst en ZZP’ers die loondienst overwegen is het juist de zekerheid die hun keuze bepaalt. Niet bang te hoeven zijn voor de continuďteit van werk of voor de administratieve rompslomp geeft rust. Hoewel anderzijds fijntjes wordt opgemerkt dat het in de afgelopen periode een schijnzekerheid betrof voor wat betreft het vaste dienstband; reorganisaties waren immers aan de orde van de dag.

Combinatie
Het is interessant om te zien dat een groep professionals er voor gaat om het beste van twee werelden te combineren. Een paar dagen in loondienst als basis en daarnaast jezelf verhuren als ZZP’er voor bijvoorbeeld adviesdiensten. Prettige bijkomstigheid is dat dit ook het gevoel geeft ‘ergens bij te horen’ en collega’s te hebben. Vaste collega’s waarvan ZZP’ers aangeven deze wel eens te missen.

Profiel respondenten
Alle respondenten hebben een profiel op LinkedIn. Het zijn veelal ICT Professionals en 66% is tussen de 30 en 45 jaar oud. 87% van de deelnemers is man.

Bron: Erwin van Litsenburg en Marcel Teunissen, RulersGroup

Branche nieuws

E-mail deze pagina | Print deze pagina | Toevoegen aan favorieten
 
Diensten voor werkgevers Diensten voor intermediairs Over Payroll Select Overig
+31 (0) 575 - 548550 - info@PayrollSelect.nl Copyright Payroll Select | Proclaimer | Privacy reglement | Sitemap