Home|Informatie aanvragen|Bel mij terug|Contact|+31 (0) 575 - 548550|Payroll Select online
 
Over Payroll Select >
 
Werkgevers <
 
Intermediairs <
 
 
Nieuws >
Partners <
FAQ <
Downloads <
Adres <
Informatie aanvragen <
Bel mij terug <
Werken bij <
Wij zoeken franchisenemers! <
Payroll Select nieuws

Payroll Select: ook voor het voordelig payrollen van uw vakantiekrachten
2 mei 2012 - Lees meer >

Sterk eerste kwartaal Payroll Select
11 april 2012 - Lees meer >

Kiest u voor Payroll? Let op het VPO keurmerk!
5 april 2012 - Lees meer >

Meer Payroll Select nieuws >>

Branche nieuws

VPO verwacht 20 procent groei van aantal payrollers
14 mei 2012 - Lees meer >

‘Werknemers worden zzp’ers in loondienst’
26 april 2012 - Lees meer >

Payrollen biedt mkb veel kansen
5 april 2012 - Lees meer >

Meer branche nieuws >>

 

Tijdelijk 4e contract jongeren niet verlengd

Eén van de crisismaatregelen die minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in 2010 trof, was het toestaan van een extra tijdelijk contract voor werknemers van 15 tot en met 26 jaar. Deze tijdelijke regeling is geëvalueerd en op basis van dit onderzoek is besloten dat de maatregel eindigt per 1 januari 2012.

In het bericht ‘Regels tijdelijk contract jongere versoepeld’ kon u lezen over de introductie van deze crisismaatregel. Sinds juli 2010 kunt u werknemers onder de 27 jaar vier jaar of vier arbeidsovereenkomsten lang een tijdelijk dienstverband aanbieden. Wilt u de werknemer na deze vier tijdelijke contracten (of na vier jaar) houden, dan bent u alsnog verplicht een vast contract aan te bieden.

10.000 jongeren kreeg vierde tijdelijk contract

De normale regels – die op dit moment dus alleen voor werknemers vanaf 27 jaar gelden - zijn dat werknemers maximaal drie tijdelijke contracten achter elkaar kunnen krijgen of drie jaar op basis van een tijdelijk contract kunnen werken. Daarna hebben ze recht op een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd.

De mogelijkheid om jongeren een vierde tijdelijk contract aan te kunnen bieden, moest deze groep werknemers gedurende de economische crisis beter beschermen tegen werkloosheid. Uit de evaluatie van de regeling onder 19.000 jongeren die een vierde tijdelijk contract hebben gekregen, blijkt dat de maatregel 10.000 van hen aan het werk heeft gehouden. Zonder deze optie hadden zij hun baan verloren. De andere kant van de medaille is echter dat aan 9.000 jongeren anders een vast contract was aangeboden, terwijl zij nu een vierde tijdelijk contract kregen.

Overgangsregeling bij vierde contract

Vanaf 1 januari 2012 vervalt de maatregel, maar er is een overgangsregeling voor jongeren die vóór die dag een vierde tijdelijk contract hebben of in hun vierde jaar zitten. Op het moment dat de regeling eindigt, houden zij hun vierde tijdelijke overeenkomst. U moet hen dan een overeenkomst voor onbepaalde tijd aanbieden als hun vijfde contract of vijfde jaar ingaat. Voorwaarde is wel dat ze gedurende dit vierde contract of vierde jaar jonger dan 27 jaar zijn. Een jongere die tijdens zijn vierde tijdelijke contract 27 jaar wordt, heeft u onherroepelijk in vaste dienst.

Bron: Salaris Rendement

Branche nieuws

E-mail deze pagina | Print deze pagina | Toevoegen aan favorieten
 
Diensten voor werkgevers Diensten voor intermediairs Over Payroll Select Overig
+31 (0) 575 - 548550 - info@PayrollSelect.nl Copyright Payroll Select | Proclaimer | Privacy reglement | Sitemap